אנטי וירוס לעסקים

כל עסק שעובד עם רשת מחשבים חייב לשמור על גישה לאינטרנט, ולרוב ניהול העסק חייב לעבוד אך ורק על שרת אינטרנט שיתופי. החיבור לרשת האינטרנט פותחת לנו דלת לאיומי אבטחה רבים למחשב כגון וירוסים, תוכנות זדוניות, תוכנות מעקב, גניבת מידע עסקי רגיש ועוד. אין ספק שהאינטרנט הוא מקום מסוכן, ולכן, כל עסק שמשתמש בגישה לאינטרנט חייב לפנות לחברת שירותי מחשוב לעסקים שתבצע בשבילו התקנה ויישום של תוכנת אנטי וירוס לעסקים.

מדוע קיימים סיכוני אבטחה לעסק באינטרנט?

ככל שרשת האינטרנט מתרחבת והופכת יותר ויותר לחלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו, כך גדלים המקרים של בעיות אבטחה עסקיות. יש הרבה גורמים זדוניים באינטרנט שמנסים לפגוע בעסקים ולגנוב מידע עסקי רגיש, הרבה פעמים בקלות רבה מדי. חשוב שכל עסק ירכוש אנטי וירוס לעסקים מתוך ההבנה שאי אפשר להיות בטוח שהעסק לא ייפול מתישהו למתקפת סייבר או ניסיון חדירה של גורם חיצוני.

בשנים האחרונות בהחלט ישנה מגמה של עלייה בגניבת מידע פרטי ועסקי מרחבי הרשת, וירוסים שחודרים למחשבים והורסים תוכנות הפעלה, בעיות של מחשב לא נדלק כתוצאה מחדירה של וירוסים ותקלות המצריכות ביקור טכנאי מחשבים בחיפה שמקורם מתוכנות זדוניות. השיטות נעשות מתוחכמות יותר ומגוונות יותר, כאשר היום וירוס יכול לחדור לרשת המחשבים של עסק באינספור דרכים.

מהם אותם וירוסים ותוכנות זדוניות?

המושגים "וירוסים" או "תוכנות זדוניות" משמשים לעיתים קרובות בתור מושגים כלליים לטווח האיומים הקיימים ברשת האינטרנט. בחלק מהמקרים מדובר על תוכנות שחודרות למערכת המחשבים של העסק ומשכפלות מידע שמועבר לגורם חיצוני, בחלק מהמקרים מדובר על תוכנות שמטרתן לגרום לאיבוד מידע המאוחסן ברשת המחשבים של העסק, בחלק מהמקרים מדובר על תוכנות שמעמיסות על דפדפן האינטרנט פרסומות קופצות ועוד סוגים שונים של תוכנות שבאות לפגוע בעסק.

תוכנה זדונית יכולה להיכנס למערכת המחשבים של העסק בדרכים שונות, לרבות דרך קבצים מצורפים לדואר אלקטרוני, תוכנות מזויפות שמותקנות במחשבי העסק, יישומי תוכנה חינמיים, אתרים לא מאובטחים, רשתות חברתיות ועוד.

איזה עסקים צריכים לדאוג מסכנות כאלו?

כל ארגון בכל גודל יכול להיות קורבן של תוכנות זדוניות. כל העסקים הקטנים והגדולים חייבים לדאוג מחשיפה לא מאובטחת לאינטרנט, ולכן זה כל כך חשוב שלכל עסק תהיה חברת שירותי מחשוב לעסקים שתעניק לו ייעוץ לגבי אפשרויות האבטחה של רשת המחשבים שלו.

עוד בזאת יש לזכור, שלעסק חובה כלפי הלקוחות בהגנה מפני גניבת מידע או איבוד מידע. גם אם אינך רואה את הצורך לאבטח את הנתונים של העסק שלך, אתה חייב לעשות מאמצים לאבטח את המידע האישי של הלקוחות שלך.

איך אנטי וירוס לעסקים מגן עלינו מפני תכונות זדוניות?

אנטי וירוס לעסקים הוא מכלול של מספר תוכנות אבטחה, מאותו יצרן תוכנה מסוים, שתפקידו להעניק לנו מגוון פתרונות אבטחה מותאמות לפעילות העסק. בכללי, אנטי וירוס לעסקים נותן מענה בשני מישורים:

  • הוא מעניק לעסק מעטפת של הגנה מפני חדירות של תוכנות זדוניות, כאשר הוא על בסיס שוטף פועל לאתר ולתקן פרצות אבטחה ברשת המחשבים. אפשר לחשוב על האנטי וירוס בתור שריון אבטחה בלתי נראה של העסק מול סכנות האינטרנט.
  • הוא פועל לאתר מיידית תכונות זדוניות שהצליחו לחדור למחשב, גם עם הגנה של אנטי וירוס לעסקים יש תמיד את הסיכון שיהיו וירוסים שיצליחו לחדור למערכת, ולמחוק אותן לפני שיעשו נזק בלתי הפיך.

קיימים מגוון רחב של יצרני תוכנות אנטי וירוס לעסקים, כאשר לכל יצרן יש את היתרונות והחסרונות שלו. בעוד שבסופו של דבר כל תוכנת אנטי וירוס יכולה לענות על צרכי האבטחה הבסיסיים של העסק, יש תוכנות שיכולות להיות יותר מתאימות לעסק מסוים מאחרות. בשלב זה חשוב להתייעץ עם טכנאי מחשבים שמנוסה באבטחת מידע או שירותי מחשוב לעסקים.