בחירה נכונה של ציוד לטכנאי מחשבים

//בחירה נכונה של ציוד לטכנאי מחשבים

בכל הנוגע לתיקון מחשבים, שדרוג מחשבים ובניית מחשבים יש פתגם ישן שאומר "חשוב תמיד להשתמש בכלים הטובים ביותר בכדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר". נכון שאפשר להשתמש בסכין חמאה כדי לשחרר בורג או בצבת בכדי להדק כונן קשיח למקומו, אך לקוחות שמזמינים טכנאי מחשבים בחיפה מצפים שהטכנאי ישתמש בכלים מותאמים מקצועית לטיפול במחשבים. כתוצאה מכך, בחירה נכונה של ציוד לטכנאי מחשבים היא כל כך חשובה לך בתור טכנאי מחשבים.

אם טכנאי מחשבים מייצר לעצמו תיק כלים מקצועי, הוא יכול לטפל בכל תקלת מחשב שהוא נתקל בה בצורה מקיפה. מבחינת ציוד לטכנאי מחשבים שתמיד כדאי שיהיה בתיק הכלים שלך, יש מספר כלים עיקריים:

  • ערכת מברגים של פיליפס – עבור הרוב המכריע של דרישות התיקון והשדרוג של מחשבים מברג פיליפס הוא הכלי היחידי שצריך בכדי לפרק או להרכיב חומרה במחשב. יש בתוך המחשב רק ברגים של ראש פיליפס, ולכן כל טכנאי מחשבים בחיפה חייב להשתמש בערכת מברגים של פיליפס. בעזרת מערך של ברגים בגדלים שונים אתה יכול לפרק ולהרכיב כל חומרת מחשב בלי בעיות ובמהירות. מומלץ להשקיע בערכה איכותית, ואם ניתן גם ברגים עם ראש מגנטי בכדי שאף בורג לא ילך לאיבוד. עוד בזאת, אם אתה טכנאי מחשבים שעובד הרבה עם שרתים גדולים של חברות גדולות, מומלץ להשתמש גם במברג פיליפס כוח בכדי בקלות לשחרר ולהדק ברגים גדולים.
  • תאורה קטנה – פנס או מקור אור קטן אחר יכול להיות מאוד שימושי כאשר אתה עובד על מארז מחשב חשוך או מארז שנמצא מאחורי דוכן בלי מקור אור קרוב. אין טעם להתחיל להתעכב אחרי חיפוש ברגים או חיבורים בחשכה בגלל שאין לך פנס. הדבר הכי נוח ומומלץ לכל טכנאי מחשבים בחיפה הוא פנס שניתן להרכיב על הראש, כך תוכל לעבוד בצורה חופשית עם שתי הידיים. אל תיקח את הסיכון שתמיד תקבל קריאת שירות למקום עם מספיק אור, הצטייד בפנס.
  • מחשב נייד – במקרים בהם ישנה תקלת מחשב כלשהי אשר אתה חושד שיכולה לנבוע מבעיה במחשב עצמו, תמיד טוב שיש מחשב תקין לצדך בעת הביקור בבית הלקוח. חשוב להצטייד במחשב נייד על מנת לבצע השוואה בין תפקוד המחשב של הלקוח לתפקוד המחשב שלך. עוד בזאת, זאת דרך מצוינת לאבחן את מקור הבעיה בתקלות של אינטרנט, תקלות מדפסת וכו'.
  • מאבחן הספק חשמל – חלק גדול מהתקלות הנפוצות במחשבים נובעות מבעיה קיימת בספק המחשב, לרבות בתקלות של מחשב לא נדלק. דרך מצוינת לצמצם את זמן ביקור של קריאת השירות, וגם במקביל לבצע בדיקה מקיפה יותר של המחשב, הוא מאבחן בעיות חשמל. כלי זה מאפשר לטכנאי מחשבים לבחון את ביצועי הספק, לרבות ההספק חשמל שהוא משתמש, בצורה אלחוטית ומבלי לפרק את הספק עצמו. בעזרת כלי זה ניתן לאבחן בעיות חשמל במחשב בקלות ובמהירות.
  • בודק כבל רשת – הרבה מהקריאות של טכנאי מחשבים בחיפה הן קריאות לתיקון תקלות של גלישה באינטרנט. לפעמים טכנאי מחשבים מגלה שהבעיה נובעת מתקלת רשת של הספק, לפעמים טכנאי מחשבים בחיפה מגלה שהתקלה נובעת מהגדרות במחשב ולפעמים הבעיה נובעת מכבל רשת לא תקין. בודק כבל רשת מאפשר לכל טכנאי מחשבים לברר האם הכבל רשת עובד כראוי או האם הוא מקור הבעיה לתקלת חוסר הגלישה באינטרנט.
  • מתאמים לכבלים שונים – בעייתיות שכיחה בשדרוג מחשב היא חוסר התאמה בין כבלים ישנים לחומרה חדשה. במקרים כאלו טכנאי המחשבים נדרש לבצע התאמה בין הכבל הישן שבמארז המחשב לחומרה החדשה. למשל אם מתקינים הארד דיסק פנימי עם כניסה של USB מתקדם יותר, טכנאי המחשבים יהיה חייב לבצע התאמה בין כבל הUSB הישן לכבל הUSB החדש.