בניית מחשב פרטי בעזרת טכנאי מחשבים

//בניית מחשב פרטי בעזרת טכנאי מחשבים

בניית מחשב פרטי בליווי של טכנאי מחשבים בחיפה עדיפה בהרבה על רכישת מחשב מוכן מחנות מחשבים, מכיוון שטכנאי המחשבים יכול להתאים את חומרת המחשב לצרכי המשתמש.

אם הגיע הזמן להחליף את המחשב הישן בבית או שאתם זקוקים למחשב נוסף בבית, יש לכם שתי אפשרויות: האפשרות הראשונה היא לרכוש מחשב ביתי מוכן, מחשב בנוי על פי מפרט כללי, ישירות מחנות מחשבים. האפשרות השנייה היא לבנות בהתאמה מחשב ביתי בליווי של טכנאי מחשבים בחיפה.

למה עדיף לבנות מחשב עם טכנאי מחשבים על קניית מחשב מוכן?

בעוד ששתי האפשרויות יכולות לענות לכם על הצורך של מחשב חדש, על פי רוב המומחים בניית מחשב פרטי בליווי של טכנאי מחשבים יכולה להעניק לכם חווית משתמש טובה יותר ולחסוך לכם כסף בטווח הארוך. כאשר אתם בונים מחשב אתם יכולים לתת דגש על כל מרכיב חומרה, כך שתיווצר אינטגרציה טובה יותר בין החלקים ולא יהיה מרכיב חומרה אשר יהיה חסר או מיותר. עניין זה מאפשר לכם לקבל מחשב שיכול לספק לכם את כל הדרישות המשתמש שלכם ללא עלויות מיותרות. זאת לעומת רכישת מחשב מוכן ישירות מחנות מחשבים, שלרוב לא יהיה תואם בצורה מושלמת לדרישות השימוש שלכם מהמחשב או שיכיל חומרה עודפת.

על מה טכנאי מחשבים בחיפה נותן דגש במהלך בניית מחשב פרטי?

בנייה של מחשב פרטי על ידי טכנאי מחשבים בחיפה תתחיל קודם כל מהבנה של הצרכים של הלקוח מהמחשב, בין אם יש צורך במחשב עם חומרת מחשב מינימלית לגלישה מהאינטרנט או בין אם מדובר על מחשב עם יכולות גרפיות גבוהות לגיימרים. על פי קווים כללים אלו, והתקציב שמופנה לבניית המחשב, טכנאי המחשבים יבצע את הבניה של המחשב על פי המרכיבים המרכזיים הבאים:

מארז המחשב

מרכיב בבניית מחשב פרטי שהרבה אנשים לא מנוסים מתעלמים ממנו, אבל המארז הוא חלק אינטגרלי בבנייה של מחשב. חשוב לוודא שהמארז מתאים לחומרת המחשב המתוכננת להירכש, כי לא כל מארז מחשב יכול להתאים לכל לוח בקרה. בנוסף, חשוב לרכוש מארז מחשב שמאפשר גישה נוחה לחומרת המחשב במקרה של תקלה ואשר מתאים למיקום המיועד של המחשב בבית. לרוב לכל טכנאי מחשבים יש מספר מארזי מחשב שהוא מעדיף לעבוד איתם, שמשתנים רק בהתאם לחומרת המחשב הנרכשת.

זיכרון מחשב

חומרת הזיכרון של המחשב קובעת את יכולת עיבוד המידע שהמחשב יכול לבצע במהירות נוחה. אם לא רוכשים מספיק זיכרון שמתאים לצרכי השימוש של המחשב, חווית המשתמש תפגע משמעותית כתוצאה מעבודה איטית של המחשב. מצד שני, זיכרון הוא מרכיב יקר ואין טעם לרכוש יותר זיכרון מעבר למה שנדרש. טכנאי מחשבים מנוסה ידע להעריך על פי הצרכים שלכם מהמחשב כמה זיכרון נדרש לרכוש.

כונן קשיח

הכונן הקשיח הוא חומרת המחשב שעליה מאחסנים את כלל המידע והקבצים, ואנו יכולים להוציא כסף רב על נפח אחסון אם יש בכך צורך. כלל האצבע אומר שכדאי תמיד לרכוש קצת יותר נפח אחסון ממה שאנו זקוקים לו, לפחות 500 ג'יגה בייט למחשב עם חומרה מינימלית ומחשבים לצרכים יותר מתקדמים ישתמשו בכוננים של 2 טרה ומעלה.

מאיץ גרפי

על מנת לייצר סיגנל וויזואלי שיועבר למסך המחשב כל מחשב חייב מאיץ גרפי, והשאלה היחידה היא האם יש צורך להשקיע במאיץ הגרפי? כל עוד דרישות המשתמש מהמחשב מתבססות על וויזואליות מינימלית של גלישה באינטרנט ועבודה על מסמכים, אין צורך להשקיע במאיץ גרפי מתקדם, אך אם מדובר על בניית מחשב פרטי למשחקים אז חשוב להשקיע כמה שניתן במאיץ הגרפי.

ציוד היקפי למחשב ביתי

עד עכשיו התמקדנו בליבת המחשב הפנימית, אך על מנת להעניק שימוש מלא במחשב יש לרכוש כמובן גם את הציוד ההיקפי של המחשב (מסך מחשב, עכבר, מקלדת, רמקולים וכו'). כלל האצבע במקרים כאלו הוא, שעל מנת לקבל חווית משתמש גבוהה כלל הניתן ועל מנת להימנע מתקלות מחשב מטרידות כמו מקלדת לא עובדת יש לנסות ולהשקיע כמה שיותר בציוד ההיקפי. יחס עלות התועלת של רכישת ציוד היקפי הוא מאוד גבוה, כלומר, עבור השקעה נמוכה ניתן לקבל חווית משתמש מצוינת.