התקנת רשת מחשבים לעסק

//התקנת רשת מחשבים לעסק

עבודה על רשת מחשבים, חוטית או אלחוטית, היא דרך מצוינת עבור עסק לנהל בצורה טובה יותר את כל המידע העסקי שלו ולהריץ תוכנות עסקיות הדורשות שיתוף קבצים בין המחשבים של העסק. יכולות שיתוף מידע בעסק דרך תקשורת מהירה ונוחה מאפשרות לעסק לממש את מלוא הפוטנציאל הקיים בחומרת המחשב של העסק לעבודה יעילה יותר. מומלץ לכל עסק לבצע התקנת רשת מחשבים באמצעות טכנאי מחשבים המתמחה במתן שירותי מחשוב לעסקים.

התקנה והתאמה של רשת מחשבים לעסק קטן היא לרוב לא מטלה מורכבת מדי, אך מכיוון שמדובר על מידע עסקי רגיש ותקינות הרשת הכרחית לתפקוד שוטף בעסק מומלץ לבצע התקנת רשת מחשבים בליווי של חברת שירותי מחושב לעסקים. אם בכל זאת ברצונכם לוותר על שירותי מחשוב לעסקים מגורם מוסמך ולבצע התקנה של רשת מחשבים עסקית בעצמכם, להלן הסבר קצר כיצד לבצע זאת.

רשת אלחוטית עדיפה על רשת חוטית

ההחלטה הראשונה שאתם צריכים לקחת לגבי רשת המחשבים היא האם יתבצע קישור חוטי או אלחוטי ברשת. לשתי שיטות ההתקנה האלו יש יתרונות וחסרונות, החיבור הקווי קשה לשימוש לעומת החיבור האלחוטי הנוח לשימוש, אך מצד שני חיבור חוטי אמין יותר לעומת החיבור האלחוטי. ברמת העיקרון, בעוד ששני האפשרויות קבילות כל טכנאי מחשבים מומחה שירותי מחשוב לעסקים ימליץ על חיבור אלחוטי, גם כי היום החיבור האלחוטי הרבה יותר אמין וגם כי ניתן להגדיר בקלות בעזרת טכנאי מחשבים ניידים לרשת. אז נבחר תמיד באופציה של התקנת רשת מחשבים אלחוטית בעסק.

רכישת הציוד הנדרש

בכדי לבצע את התקנת רשת המחשבים האלחוטית בעסק, אנו צריכים לדאוג לרכוש את כל הציוד הנדרש לכך. אחת הסיבות המרכזיות שעסקים מעדיפים לפנות לגורם מקצועי שמעניק שירותי מחשוב לעסקים היא חוסר הידע ברכישת חומרה מקצועית, אם כי על מנת להקים רשת מחשבים בעסק יש צורך לרכוש רק 3 סוגים של רכיבים:

  1. מודם אינטרנט – הרשת האלחוטית יושבת על רשת האינטרנט בכותבת IP בנויה ומאובטחת רק לעסק. בכדי להגיע לכתובת ה-IP הזאת, אנו חייבים חיבור לאינטרנט. זה יתאפשר לנו על ידי מודם שיחבר את כל רשת המחשבים לאינטרנט. בנוסף אנו נזקק לחיבור אינטרנט בכדי להעלות ולגבות מידע על ענן חיצוני.
  2. נתב אלחוטי – הנתב האלחוטי מגשר בצורה אלחוטית בין המחשבים למודם עצמו, כך שכל מחשב או ציוד קצה אחר יכול להתחבר אלחוטית למודם המחובר לאינטרנט. היום יש הרבה מודמים שיש להם נתב אלחוטי מובנה, אז לא צריך לרכוש נתב אלחוטי בנפרד, אלא אם יש צורך לרכוש נתב אלחוטי חזק יותר בכדי להגביר את טווח הקליטה האלחוטית במתחם העסק.
  3. ציוד קצה – ציוד הקצה מתייחס לכל המחשבים הנייחים, המחשבים הניידים, מדפסת, סורק, מקרן, טלפון חכם וכו' אשר צריכים להיות חלק מרשת המחשבים בעסק.

הגדרה של רשת המחשבים

לכל עסק יש שתי אפשרויות עבודה על רשת אלחוטית. ניתן לחבר את כל המחשבים והציוד קצה לאותו מודם, בעזרת הנתב האלחוטי, כך שכל מחשב יתחבר ישירות למודם. במקרים כאלו שיתוף המידע בין המחשבים מתבצע דרך כתובת ה-IP שהרשת מוגדרת עליה. האופציה הזאת מתאימה יותר לרשת מחשבים ביתית ולעסקים קטנים, מכיוון שהיא קלה להתקנה ולשימוש, כאשר ההגדרות נעשות במערכת ההפעלה של חלונות. נכנסים מכל מחשב ומגדירים במערכת ההפעלה את חיבור האינטרנט לכתובת ה-IP הספציפית של המודם, כך שכאשר מפעילים תוכנות שיתוף קבצים על אותה כתובת IP מתבצע שיתוף מלא ברשת.

האופציה השנייה היא להתחבר דרך האינטרנט על שרת חיצוני, בין אם זה שרת חיצוני שהעסק רוכש לעצמו או בין אם זה שטח אחסנה בענן. רשת המחשבים הזאת יושבת על הענן של העסק וכל מחשב מתחבר דרך האינטרנט ישירות לענן. האופציה הזאת מתאימה יותר לעסקים בינוניים ומעלה, אשר צריכים לשתף מספר גדול של מחשבים במקביל לגיבוי מידע. יש לרכוש נפח אחסון בענן ולחבר כל מחשב בעסק לכתובת האינטרנט של הענן, לרוב דרך גישה של תוכנות או תוספים לדפדפן.