טיפול בתקלה: מחשב לא נדלק

//טיפול בתקלה: מחשב לא נדלק

מחשב שלא נדלק זוהי דרך איומה להתחיל את היום, במיוחד אם מדובר על המחשב שאנו עובדים איתו בעסק. אם אתם לוחצים על כפתור ההפעלה במחשב ושום דבר לא קורה או שהמחשב מתחיל לעשות סימנים של פעולה אך תוכנת ההפעלה לא עולה, זה אומר שקיימת בעיה במחשב. אינכם צריכים להיכנס לפאניקה כי מחשב לא נדלק היא תקלה שכיחה במחשבים, ויש דרכים פשוטות לטפל בתקלה הזאת עוד לפני שמזמינים טכנאי מחשבים בחיפה.

כל טכנאי מחשבים בחיפה יודע שיכולות להיות סיבות רבות מדוע מחשב לא נדלק, החל מהתקלה הכי קטנה של חיבור רופף ועד לתקלה משמעותית כמו פגיעה בכרטיס גרפי. בכל מקרה כאשר המחשב שלנו לא נדלק לא צריך להיכנס לפאניקה כי המידע שיושב במחשב לא נפגם, פשוט יש רכיב או בעיית תוכנה שלא מאפשרת למחשב להתחיל לעבוד כשורה. אז מה עושים כאשר המחשב לא נדלק?

בדקו האם המחשב מקבל חשמל

תחילה ננסה לבחון את ההסברים הפשוטים לכך שהמחשב לא נדלק, ואם התקלה לא נפתרת נעבור לפתרונות המורכבים יותר. תמיד יש להתחיל מההסבר הכי פשוט, ואולי תתפלאו לשמוע עד כמה הוא נפוץ, של חוסר מתח שמגיע למחשב. בדקו את חיבור כבל החשמל למחשב, יכול להיות שהכבל התנתק או לא מחובר כראוי. אתם גם יכולים לנסות להחליף כבל חשמל, אולי ממחשב תקין אחר, רק בכדי לוודא שלא מדובר בבעיה בכבל. נסו להכניס את המחשב לשקע אחר, יכול מאוד להיות שלא מגיע מתח מהשקע הספציפי הזה. עוד בזאת, במחשבים רבים יש כפתור אשר מכבה את המחשב ידנית, הכפתור הזה מנטרל את הספק, בדקו האם הוא לא יושב על מצב כבוי.

נוסף על כך, יכול מאוד להיות שכפתור ההפעלה במחשב תקול, אם אתם נוהגים להפעיל ולסגור את המחשב ידנית הרבה פעמים יכול מאוד להיות שהכפתור איבד את המגעים עם המחשב. נסו ללחוץ על כפתור ההפעלה מספר פעמים מזוויות שונות, הרבה פעמים מסתבר שפשוט לא היה מגע בין כפתור ההפעלה לספק.

אם כל הפתרונות הללו כשלו, וזה נראה שהמחשב עדיין לא מקבל חשמל, רוב הסיכויים שמדובר על ספק שהלך. במקרה כזה תצטרכו להחליף את הספק, ואם אין לכם מספיק ידע בעניין מומלץ ליצור קשר עם טכנאי מחשבים בחיפה שיגיע אליכם ויבצע בשבילכם את רכישת הספק והחלפתו.

בעיה במאיץ הגרפי

אם המחשב מקבל חשמל ומתחיל לעבוד אך תוכנת ההפעלה לא עולה, סיכוי גבוה שקיימת בעיה במאיץ הגרפי. בלי כרטיס גרפי המחשב עצמו לא יכול לשדר תשדורת למסך המחשב, ולכן הוא מפסיק לעבוד. הקשיבו טוב ברגעים הראשונים של עליית המחשב ונסו לשמוע צפצוף אזהרה, אם אכן שמעתם צפצוף אזהרה כנראה מדובר בבעיה בכרטיס הגרפי. במקרה הטוב מדובר על חיבור רופף בין הכרטיס הגרפי למחשב, וכל מה שעליכם לעשות הוא לפתוח את מארז המחשב ולחבר מחדש את הכרטיס, ובמקרה הרע יש להחליף את הכרטיס הגרפי כולו. בשלב זה מומלץ להתייעץ עם טכנאי מחשבים בחיפה על האפשרויות המתאימות ביותר עבורכם לגבי שדרוג מחשב עם מאיץ גרפי חדש.

בעיה בכונן הקשיח הפנימי הראשי

אם הכרטיס הגרפי תקין ועדיין תוכנת ההפעלה לא נדלקת, יכול מאוד להיות שיש בעיה בכונן הקשיח הפנימי הראשי. בכונן זה יושבים כל הקבצים של המערכת, וכאשר המחשב נדלק הוא מפעיל את קבצי המערכת בכונן הפנימי הראשי. יכול מאוד להיות שהבעיה שגורמת למחשב לא להידלק זה חיבור רופף בין המחשב לכונן הפנימי הראשי, אז יש לפתוח את המחשב ולראות האם הבעיה נובעת מכך. במידה וכן כל מה שנשאר לנו הוא לחבר מחדש את הכונן והתקלה טופלה. אם אנו מזהים בעיה בכונן עצמו, למשל נזק כשלהו, חובה לקחת את המחשב לטכנאי מחשבים בכדי לראות כיצד ניתן להציל את המידע של מערכת ההפעלה שעל הכונן.