טיפול בתקלה – מקלדת לא עובדת

//טיפול בתקלה – מקלדת לא עובדת

הרבה אנשים לא מודעים עד כמה המקלדת של המחשב היא חלק כל כך אינטגרלי עד שהיא מסיבה כלשהי מפסיקה לעבוד. אם המקלדת שלך לא עובדת, מיד אחרי שפתחת את המחשב או במהלך העבודה איתה, רוב הסיכויים שאתה כבר לא יכול לעבוד על המחשב כמו שצריך. יש מספר דרכים לפתור תקלה של מקלדת לא עובדת, ואף אחת מהן לא מצריכה את עזרתו של טכנאי מחשבים בחיפה.

המתודולוגיה להתמודדות עם מקלדת לא עובדת היא פשוטה, ולא צריך להיות בעל ידע טכני של טכנאי מחשבים בחיפה על מנת לבצע את הפעולות הנדרשות. להלן דרך הפעולה לטפל במקלדת שלא עובדת במחשב.

מתי המקלדת הפסיקה לעבוד?

ראשית חשוב לשים לב מתי התקלה החלה לקרות כלומר מתי זיהיתם מקלדת לא עובדת? זאת מכיוון שזה יכול להוות גורם מכריע באבחנת הפתרון וביצוע הפעולה הטובה ביותר לטיפול במקלדת. ברמת העיקרון צריך להיות מסוגל לקבוע האם המקלדת הפסיקה לעבוד בזמן שעבדנו איתה (הקלדנו עליה) או שהיא לא עבדה מהרגע הראשון שפתחנו את המחשב.

אם מדובר על מקרה בו המקלדת פתאום הפסיקה לעבוד תוך כדי שאנו מקלידים עליה אז רוב הסיכויים שלא מדובר פה על תקלה במקלדת עצמה, להוציא מקרה מאוד חריג כמו למשל אם נשפך מיץ על המקלדת, אלא בתקלה של תשדורת בין המקלדת למחשב. יכול להיות שהחיבור של המקלדת יצא מן המקום או שמשהו קרה לכבל או לתשדורת האלחוטית. אם המחשב לא מזהה את המקלדת, אפשר לברר את זה דרך לוח הבקרה, אז אנו נצטרך להגדיר מחדש את המקלדת.

אם הדלקנו את המחשב ואנו נתקלים במצב שבו מקלדת לא עובדת, זה גם יכול להיות בעיה בתשדורת אך גם יכול להיות שיש בעיה במקלדת עצמה. רוב המקלדות שובקות חיים או מקבלות קצר בעת הפעלת המחשב. אז מעבר לכך שצריך לברר האם המחשב קולט את המקלדת ולוודא שהמקלדת מחוברת כשורה, אולי כדאי להזמין טכנאי מחשבים שיבחן עם ציוד לטכנאי מחשבים את המקלדת עצמה. אם המקלדת עצמה לא תקינה, כנראה שתצטרכו לרכוש מקלדת חדשה.

איזה חיבור מקלדת אנו משתמשים?

בשוק המחשבים מבדילים בין שלושה סוגי מקלדות בהתאם לחיבור שלהם עם המחשב. יש מקלדות עם חיבור מחשב רגיל, מקלדות עם חיבור USB ומקלדות אלחוטיות. בהתאם לחיבור המקלדת ניתן בקלות יתרה לקבוע מהי התקלה שגורמת למקלדת לא לעבוד, בגלל שלרוב בכל חיבור אלו אותם סיבות שכיחות שגורמות למקלדת לא לעבוד.

אם המקלדת שלך היא מקלדת USB והיא הפסיקה לעבוד, אתה יכול לנסות לנתק אותה מהמחשב ולחבר אותו בחזרה בחיבור USB אחר. זה יכול לפתור את הבעיה בגלל שחיבורי USB מתוכנתים כך שברגע שמחברים אליהם חומרה כלשהי החיבור מתחיל לנסות ולגלות מהו סוג החומרה ולהתקין אותו. יכול מאוד להיות שהמחשב איבד את המקלדת וחיבור מחדש לפורט של הUSB יסדר את העניין. עוד אפשרות נוספות היא שהפורט של הUSB לא תקין ואז חיבור לכניסה אחרת של USB תפתור את הבעיה.

אם מקלדת אלחוטית הפסיקה לעבוד מסיבה כלשהי, יש לוודא כי מקלט התשדורת שמתחבר למחשב דרך חיבור USB עובד ואין משהו שחוסם את האות למקלדת. אפשרות נוספת שיכולה להיות הסיבה לבעיה היא שהסוללות במקלדת האלחוטית התרוקנו, נסו להחליף סוללות. עוד יכול להיות שהמקלדת איבדה את הקשר שלה למקלט התשדורת האלחוטי, אז נסו להפעיל את כפתור סריקת התשדורת במקלט המקלדת כדי לזהות בחזרה את המקלדת למחשב.

במידה ויש תקלה בחיבור מקלדת רגיל, הסיבות לתקלה מצומצמות יותר כי חיבור מקלדת רגיל הוא אחד מהחיבורים האמינים ביותר שיש. רוב הסיכויים שהבעיה לא נובעת מכניסת חיבור לא תקינה (כמו במקלדת USB) ואין בעיה בתשדורת (כמו במקלדת אלחוטית), רוב הסיכויים שהמקלדת שבקה חיים וצריך להחליף אותה. אם החלפתם מקלדת וזה לא פתר את הבעיה, הזמינו טכנאי מחשבים בחיפה לבחינת המחשב.