תיקון תקלות חומרה

תיקון תקלות חומרה2016-11-05T16:43:13+02:00

אבחון ותיקון תקלות חומרה

תקלות חומרה לרוב נגרמות מרכיבי מחשב ישנים או התנגשות בין שני רכיבי מחשב או יותר. רוב רכיבי החומרה במחשב ניתנים להחלפה בחדשים ומתקדמים יותר כך שאין צורך בהחלפת מחשב ולעיתים קרובות ניתן להסתפק בהחלפת רכיב בעלות זולה בהרבה מהחלפת כל המחשב.

תיקון תקלות חומרה נעשות ע"י טכנאי מחשבים מוסמך שמכיר את רכיבי המחשב ויודע לזהות את הרכיב שגורם לתקלה.

כחלק ממערך השירות שלנו בחיפה והקריות, אנו מעניקים בדיקת תקלות חומרה בבית הלקוח או, אם נדרש, לקיחת המחשב למעבדה ובדיקתו באופן מקיף. לעיתים, פתרון התקלה כרוך בהחלפת רכיב פשוט יחסית ולא יקר, ולעיתים, כמו למשל במקרה של נזק בלוח האם, העלות תהיה יקרה יחסית למחירו של מחשב חדש ולכן יש לשקול חלופות של רכישת מחשב. בכל מקרה, הצוות שלנו ייתן הצעת מחיר לתיקון התקלה לפני ביצוע העבודה ויאפשר לכם להחליט על החלופה הטובה ביותר עבורכם. הזמנת טכנאי מחשבים בקריות או בחיפה יכולה להתבצע ישירות מהאתר שלנו או באמצעות פנייה בטופס צור קשר.

רכיבי חומרה עיקריים שנמצאים במחשב וגורמים למרבית התקלות:

 • מאוורר המחשב – תפקידו של המאוורר הוא לקרר את רכיבי המחשב ע"י הוצאות החום מהמארז אל החלל, ולכן, כאשר המאוורר לא תקין הוא גורם לשתי בעיות עיקריות, האחת, חימום יתר של המחשב וכתוצאה מכך הפסקת הפעולה של ספק הכוח או המעבד, והשנייה, היא גרימת רעש כאשר המאוורר מלוכלך או שיש רכיב אחר, למשל חוט חשמל, שנוגע בו. החלפת מאוור יכולה להתבצע בבית הלקוח או ע"י שליחת המחשב למעבדה.
 • ספק כוח – תקלה בספק הכוח תגרום לכך שהמחשב פשוט לא יפעל, או לעיתים יפעל לתקופה קצרה וייכבה. תפקיד ספק הכוח. מתוקף תפקידו, ספק הכוח מספק את צריכת החשמל של כל רכיבי המחשב ולכן חשוב מאוד לדאוג שיתאים (מבחינת הספק חשמל ומבחינה טכנית) למכלול הרכיבים במחשב. טכנאי מחשבים מנוסה יכול לוודא התאמה של ספק הכוח ובמידה והספק מתקלקל, הטכנאי יודע להחליפו בספק בעל נתונים דומים שיתאימו לפעולה רציפה של המחשב.
 • דיסק קשיח – תפקידו של הדיסק הקשיח הוא לאחסן את המידע הקיים במחשב, ובעבודתו, בעיקר לאחר מספר שנים הוא נוטה להתקלקל כתוצאה משחיקה או התיישנות. הדיסק הקשיח גם מאחסן את קבצי מערכת ההפעלה של המחשב ולכן דיסק קשיח לא תקין לעיתים לא יאפשר את הפעלת המחשב. מאחר וכל התוכנות במחשב כמו גם מערכת ההפעלה מותקנות על הדיסק הקשיח, כאשר טכנאי מחשבים מחליף את הדיסק, הוא צריך לדאוג להתקנה מחודשת של מערכת ההפעלה והתוכנות שהיו מותקנות על המחשב לפני החלפת הדיסק. באזור חיפה ובקריות אנו נתקלים בתקלות רבות של דיסק קשיח שגורמות למערכת ההפעלה להיתקע או לא לעלות כלל. מרבית התקלות הללו נפתרות באמצעות החלפת הדיסק הקשיח בבית הלקוח.
 • לוח אם וזיכרון המחשב – נתחיל בכך, שאם התקלקל לכם לוח האם במחשב, ברוב הפעמים יהיה כדאי לשקול רכישת מחשב חדש. הסיבה נעוצה בכך שלוח האם זה הלב של המחשב, אליו מחוברים כל הרכיבים (הוא משפיע על הסאונד במחשב, על כניסות ה USB, על תפקוד הזיכרון ועוד) ומחירו יקר יחסית ולכן, בעיקר אם המחשב ישן, צריך לבדוק חלופה של רכישת מחשב חדש ולהימנע מתיקון המחשב.

טכנאי המחשבים שלנו באזור חיפה והקריות ייתן לכם מענה לתקלות חומרה נפוצות לרבות:

 • אבחון תקלות חומרה ותיקונם
 • שחזור מסמכים ומידע רגיש
 • החלפת כונן קשיח והתקנה מחדש של מערכת ההפעלה
 • שדרוג רכיבי החומרה במחשב
 • התקנה והגדרת כרטיסי קול, רשתות, מדפסות ועוד.
 • ניקוי חלקים פנימיים של המחשב
 • בדיקת תקינות חומרה וביצועי מחשב.

אם אתם גרים באזור חיפה והקריות, אנו מזמינים אתכם להצטרף לשירותי המחשוב שלנו, במסגרת שירות טכנאי עד הבית או שירותי מחשוב לעסקים וליהנות מטיפול ותחזוקה של מערכות המחשוב שלכם באופן אמין, מסור והוגן.