עצות של טכנאי מחשבים בחיפה לשמירה על המחשב

//עצות של טכנאי מחשבים בחיפה לשמירה על המחשב

בכדי לשמור על התפקוד של המחשב לאורך זמן, יש מספר עצות של טכנאי מחשבים בחיפה שחשוב להכיר על מנת למנוע הזמנת טכנאי מחשבים לתיקון תקלה או החלפה למחשב חדש.

הסיבה המרכזית למה רוב הצרכנים בחיפה בוחרים להחליף את המחשב שלהם היא איטיות של המחשב או ירידה משמעותית בביצועים.
מקרים שכאלו נעשים יותר ויותר נפוצים באזור חיפה, וזה מתרחש הרבה בגלל שאנשים ועסקים בחיפה לא יודעים כיצד לשמור על המחשב שלהם או לא מעוניינים יותר לשלם על הזמנת טכנאי מחשבים בחיפה.
אם שמתם לב לירידה בביצועים של המחשב שלכם, כלומר למחשב שלכם לוקח כמות זמן ארוכה יותר לבצע את אותן פועלות תוכנה או שקיימת איטיות כללית, אל תמהרו להחליף את המחשב במחשב חדש.
במקום זה אתם יכולים להזמין טכנאי מחשבים בחיפה, ללכת למעבדת מחשבים המבצעת תיקון מחשבים בחיפה או לנסות לבצע מספר פעולות לשמירה על המחשב.

שלבים לתחזוקה שוטפת של המחשב

הנה תהליך בן 4 שלבים שאפשר לעשות ישירות משולחן העבודה, אין צורך בכלי עבודה של טכנאי מחשבים. לאחר מקצה שיפורים ראשוניים של המחשב כל מה שתצטרכו לעשות זה לתחזק את המחשב בכדי לשמור עליו שלא יעשה יותר בעיות עד שתהיה בעיית חומרה שתחייב החלפה של חלקים או קניית מחשב חדש.

1. מסירים תוכנות מחשב שלא משתמשים בהן

ככל שאנו מתקינים יותר תוכנות על המחשב כך המחשב עובד יותר קשה, ואם הוא עובד יותר קשה הוא עובד יותר איטי וחשוף יותר לתקלות. אם אנו התקנו בעבר תוכנות שאנו כיום לא משתמשים בהן, או אולי מותקנות על המחשב תוכנות שאנו לא מודעים אליהן, מומלץ להסירם במידית.
נוסף על כך חשוב לדעת, שתוכנות אוספות מידע מחשובי ועדכונים עם השנים, גם אם הן לא בשימוש, וזה מעמיס עוד יותר על המחשב.
כלל האצבע אומר שאם לא השתמשת בתוכנה במשך חצי שנה, כנראה שניתן להסיר אותה.
על מנת להסיר תוכנה יש להיכנס ללוח הבקרה, לבחור ב"התקנה והסרה של תוכנות", לבחור את התוכנה שרוצים להסיר ואז לבחור באפשרות של הסרה. אפשרות נוספת היא להביא את המחשב לניקוי כללי במעבדת מחשבים בחיפה.

2. מוחקים קבצים זמניים במחשב – ניקוי דיסק

כמעט כל פעולה במחשב מייצרת קבצים זמניים בתור גיבוי. המחשב צובר את כל הקבצים הזמניים הללו ושומר אותם בכונן הפנימי. עם הזמן צבירת הקבצים הזמניים הללו מעמיסה גם היא על המחשב כמו תוכנות שלא בשימוש.
אז חשוב פעם בשלושה חודשים למחוק את כל הקבצים הזמניים הללו.
כדי לעשות זאת, יש לחזור ללחצן התחל, לבחור "המחשב שלי", ללחוץ לחיצה ימנית על כונן "C", לבחור "מאפיינים" ובתוך התפריט ללחוץ על "ניקוי דיסק". בניקוי דיסק המחשב יימחק את כל הקבצים הזמניים.

3. מיטוב ואיחוי כונן קשיח

התוכנות, הנתונים וכל מידע אחר יושב בכונן הקשיח הפנימי בבלוקים מסודרים. אבל במשך הזמן, קבצים ישנים נמחקים וקבצים חדשים מתווספים.
במידה והמחשב לא יכול לאחסן קובץ בלוק אחד ליד השני, הוא מפצל אותם. לדוגמה, קבצים של תוכנה יכולים להיות מפוזרים ב-5,000 בלוקים בכונן הקשיח, ואם היו הרבה שינויים בתוכנה אז רוב הקבצים של התוכנה לא יישבו בבלוקים סמוכים.
ככל שיש יותר קבצים שלא יושבים סמוך אחד לשני, כך המחשב עובד קשה יותר.
למזלנו מערכת ההפעלה מעניקה לנו דרך מצוינת לסדר זאת על ידי האפשרות של "מיטוב ואיחוי כונן". האופציה הזאת תסדר תארגן מחדש את כל הקבצים במחשב כך שיהיו סמוכים, כך המחשב יעבוד מהר יותר.

4. מבצעים סריקה לאיתור וירוסים, תוכנות ריגול, וכו'

תחזוקה שוטפת והכרחית למחשב היא כמובן סריקה של תוכנת אנטי וירוס לאיתור וירוסים, תוכנות ריגול, תוכנות זדוניות, קוקיז וכו'.
מומלץ לבצע סריקה אחת לחודש לאיתור ווירוסים, במקביל להגנה פעילה 24 שעות של תוכנת האנטי וירוס שתותקן לכל משתמש חדש במחשב.