עקרונות הבסיס של בניית מחשב עסקי

//עקרונות הבסיס של בניית מחשב עסקי

כל עסק בימינו, קטן או גדול, נדרש למערכת מחשוב מתקדמת אשר משרתת אותו בכל שעות העבודה. רוב העסקים בחיפה והקריות מעדיפים לבצע בנייה מותאמת של המחשב העסקי עם ייעוץ של חברת מחשבים המעניקה שירותי מחשוב לעסקים, מתוך ההבנה שקניית מחשב במפרט קבוע מראש לא תהיה הכי כדאית מבחינת עלות והתאמתו של המחשב לצרכי העסק. רק מחשב עסקי שנבנה בהתחשב בדרישות עבודתו בעסק יעניק את התמורה המלאה למחיר.

כל העסקים בחיפה והקריות אשר נדרשים לרכוש מחשב עסקי חייבים לפנות לחברת מחשבים או טכנאי מחשבים בחיפה שיבצעו להם התאמה של המחשב לצרכי העסק. למרות שזה עשוי להיות מפתה לקנות מחשב מוכן מחנות מחשבים, הרי זה הרבה יותר פשוט וקל, בטווח הארוך עבודה על מחשב לא מותאם יפגע בפעילות העסק. מומלץ לעסקים לפנות לחברה המעניקה שירותי מחשוב לעסקים שתבצע לכם בנייה אופטימלית של מחשב עסקי על סמך עקרונות הבסיס הבאים:

ליבת המחשב – כמה כוח נדרש?

כוח העבודה של מחשב נייח או נייד תלוי רבות בחומרת הליבה שלו (המעבד והזיכרון). ככל שאנו משקיעים יותר במעבד ובזיכרון, כך המחשב שלנו יכול לעבוד מהר יותר ולעבד נתונים בקלות יותר. בעוד מעבדים חזקים וזיכרון גבוה הם כבר הנורמה במחשבים עסקיים, עדיין אפשר תמיד להשקיע יותר או פחות בליבת המחשב בהתאם לצרכי העסק. מחשב עסקי אשר עיקרו הנה עבודת משרד שכיחה כמו הפעלת דפדפן, תוכנות אופיס, תוכנת שירות לקוחות וכו' לא יידרש לליבת מחשב חזקה במיוחד מכיוון ששימוש בפעולות מחשב אלו לא מעמיסות על המעבד ועל הזיכרון. מצד שני, עסקים אשר דורשים עבודה עם תוכנות הדורשות הרבה זיכרון, כמו למשל תוכנות עיצוב גרפי או תוכנות מולטימדיה, ידרשו מחשב עם ליבה חזקה. אז חשוב לבצע הפרדה בין מחשב משרדי מינימליסטי לבין מחשב לעבודת תוכנה רצינית, ולהתאים את ההשקעה בליבת המחשב בהתאם.

אחסון פנימי – כמה מקום נדרש?

אחסון פנימי הנו הכוונה לחומרת הכוננים הפנימיים (הארד דיסק פנימי) אשר מכילים את כלל המידע שיושב על המחשב בתוספת תוכנת ההפעלה. מחשב עסקי דורש הרבה פחות אחסון מאשר מחשב אישי, שכן רוב העסקים לא נדרשים לאחסן קבצי וידאו גדולים או להתקין משחקי מחשב שתופסים מקום רב. ברמת העיקרון, אחסון פנימי הוא חומרת מחשב יחסית זולה בימים אלה ואין כזה הבדל במחיר בין כונן קשיח של 500 ג'יגה-ביט לבין כונן של 1 טרה-ביט. אם המחשב העסקי נדרש לאחסן רק תוכנות אופיס ומסמכים שונים, אז לא צריך להשקיע באחסון פנימי יותר מדי, מצד שני, יש צורך להשקיע באחסון פנימי אם פעילות העסק דורשת לשמור קבצים גדולים על גבי מחשב.

כרטיס גרפי – האם יש צורך בפעולות גרפיקה?

כל מחשב צריך כרטיס גרפי מותקן, כאשר האפשרויות נעות בין כרטיסים גרפיים פשוטים ועד לכרטיסים גרפיים מתקדמים ביותר. בעוד בבנייה של מחשב פרטי ההשקעה בכרטיס הגרפי תלויה עד כמה בעל המחשב הוא גיימר או לא, בקרב עסקים כרטיס גרפי נגרר מצרכי העסק. רוב המחשבים העסקיים, לרבות מחשבים אשר השימוש בהם הוא למטרות עבודה משרדית בלבד, לא צריכים יותר מכרטיס גרפי פשוט. עם זאת, יש עסקים מסוימים אשר פעילותם מחייבת כרטיס גרפי מתקדם על מנת להפעיל תוכנות מסוימות הצורכות משאבים גרפים רבים. אדריכלים, מעצבים גרפיים, חברות המבצעות הדמיה ועוד יצטרכו להשקיע בכרטיס גרפי איכותי. לעסקים אשר המחשב העסקי שלהם דורש כרטיס גרפי מתקדם מומלץ להיעזר בחברת שירותי מחשוב לעסקים בבחירת הכרטיס הגרפי המתאים ביותר.

חומרת מחשב היקפית – מומלץ להשקיע גם בדברים הקטנים

כאשר אנו רוכשים מחשב עסקי אנו לא רק צריכים לחשוב על מה שנמצא בתוך מארז המחשב, אלא גם על כל חומרת המחשב ההיקפית שמגיע איתו. חשוב להשקיע בחומרת מחשב היקפית טובה על מנת לקבל חווית עבודה נעימה יותר. בין אם זה מסך מחשב בתשדורת נעימה לעין או בין אם זה מקלדת ועכבר איכותיים, השקעה איכותית דברים הקטנים שמסביב תמיד נותנת תועלת. כמובן שגם כאן ניתן להשקיע כספים מיותרים בחומרת מחשב, ולכן מומלץ להיעזר באנשי מקצוע בתכנון השקעה בחומרה היקפית עבור חווית משתמש טובה יותר בעלות נמוכה.

בניית מחשב וליווי על ידי חברת שירותי מחשוב לעסקים

לעסק תמיד עדיף לבצע בנייה מותאמת של מחשב עסקי על ידי חברת שירותי מחשוב לעסקים, הן בכדי לקבל מחשב שיעניק עבודה אופטימלית לדרישות העסק בתקציב הוגן והן על מנת לקבל אחריות על המחשב מחברה המתמקצעת במתן שירותי מחשוב לעסקים. ליווי מקיף של חברת שירותי מחשוב לטיפול בכל תקלת חומרה, תיקון מחשב איטי וטיפול בתקלות תוכנה בהשתלטות מרחוק מניחה לעסק להתמקד בפעילות הליבה שלו ללא חשש מתקלות מחשב שיפריעו לפעילות.