שירותי גיבוי קבצים בענן לעסקים

//שירותי גיבוי קבצים בענן לעסקים

הפעילות העסקית המודרנית של ימיינו מתבססת רבות על נתונים שיושבים על הכונן הפנימי של רשת המחשבים בעסק. בין אם זה קבצים שנמצאים בשימוש יומי או בין אם זה ארכיונים של נתונים עסקיים, כולם חשופים במידה ויתרחש אסון שיגרום לקריסת רשת המחשבים בעסק.

כתוצאה מכך, שירותי גיבוי קבצים, לרבות גיבוי קבצים בענן, הופך עם הזמן למרכיב מפתח באבטחת המידע של עסקים קטנים ובינוניים. למשל כיום תתקשו למצוא עסקים בחיפה שלא מבצעים גיבוי קבצים כחלק ממערך שירותי המחשוב שלהם על ידי טכנאי מחשבים בחיפה בעל ידע בגיבוי מידע עסקי.

חשוב לבצע גיבוי קבצים בענן תחת פיקוח של טכנאי מחשבים

זה מאוד מפתיע שלמרות שרוב העסקים מבינים שהקבצים שלהם יכולים להיעלם לנצח ללא גיבוי הולם, עדיין ישנם עסקים רבים שלא מבצעים גיבוי קבצים בענן. על פי סקר שנערך בקרב עסקים באזור הקריות נמצא כי רק חלק מועט מבצע גיבוי קבצים מקצועי בעזרתו של טכנאי מחשבים בקריות.  אם העסק שלך פועל עם רשת מחשבים ועובד על קבצים רבים, חובה עלייך לבצע גיבוי לקבצים בצורה מקצועית ואחראית. אל תצטרף למועדון של העסקים הקטנים שההבנה שלהם על חשיבות גיבוי קבצים בענן התגלתה רק לאחר איבוד מסיבי של קבצים. כל תקלה ברשת המחשבים של העסק, כל הפסקת חשמל וכל טעות אנוש של אחד העובדים יכולה למחוק קבצים הכרחיים שלא יהיה ניתן לשחזרם. איבוד קבצים יכול לגרום לא רק לעוגמת נפש לעסק, אלא במקרים חריגים גם להפסד כספי ותביעות.

טכנאי מחשבים המעניק שירותי מחשוב לעסקים יכול לסייע לעסק להתחבר למספר מקורות המעניקים גיבוי קבצים בענן לעסקים ולפקח על הגיבוי הראשוני והשוטף לכל אורך פעילות העסק. כמובן שנציין גם שטכנאי מחשבים לעסקים יכול לספק לעסק מקורות גיבוי קבצים לא מקוונים במידת הצורך, כגון כוננים חיצוניים והתקני אחסון חיצוניים שונים, וכמובן מעניק לעסק שירות תיקון תקלות בעסק עצמו שלא מצריך לשלוח את המחשב לתיקון במעבדת מחשבים.

כל העסקים עוברים לגיבוי קבצים בענן

הטכניקה המסורתית של גיבוי קבצים על אחסון חיצוני, כמו כונן קשיח חיצוני, מזמן כבר לא מהווה את הפתרון הפופולרי ביותר לעסקים קטנים מכמה סיבות:

  • גיבוי קבצים בענן זול יותר – על מנת לבצע גיבוי קבצים דרך הענן לא צריך להשקיע בחומרה נוספת, כמו בשיטת הגיבוי הישנה שבה יש צורך לרכוש התקנים קשיחים שונים ודיסקים לצריבה. רוב שירותי הענן הם חינמיים עד שטח אחסנה מסוים ומעבר לרוב יש להוסיף תשלום חודשי נמוך של כמה עשרות שקלים בחודש, שהרבה יותר כדאי מלרכוש עוד ועוד כוננים חיצוניים במאות שקלים.
  • תהליך הגיבוי בענן נוח יותר – תוכנות גיבוי הקבצים המקוון מאוד נוחות לתפעול. לאחר התקנה ראשונית וגיבוי ראשוני על כל הקבצים, שלוקח טיפה זמן, התהליך השוטף של גיבוי קבצים מאוד קליל ונוח. התוכנות מגבות את המידע אוטומטית כל כמה דקות ומאפשרות לעסק לעבוד בקלות מבלי לבצע גיבוי ידני. עם זאת יש להדגיש שחשוב להיעזר בטכנאי מחשבים בהתקנה הראשונית ברשת המחשבים.

כיצד לבחור את פתרון גיבוי הענן המתאים ביותר לעסק?

לעסקים קטנים מוצעים מגוון רחב של פתרונות גיבוי מקוונים בענן. כל הפתרונות הללו מציעים גודל אחסון יחסית בלתי נגמר, בעוד שהשירותים המוצעים נבדלים במקצת אחד מהשני לרוב ברמות מחיר שונות. למשל, "דרופבוקס" מאפשרת לעסקים נפח אחסון מועט בחינם אך שטח אחסון בלתי מוגבל בתשלום חודשי נמוך. ההתנהלות מאוד קלה וכל מה שיש לעשות זה להעביר קבצים לתיקיית התוכנה בכדי לסנכרן אותם. מצד שני, גוגל דרייב חינמית ומאפשרת לעסקים לייצר מסמכים דרך הדפדפן של גוגל ומסנכרנת אותם בהתאם. במקרה כזה מרבית העבודה נמצאת על ודרך הענן עצמו וזה לא בהכרח מתאים לכל העסקים.

גיבוי קבצים בענן הוא הפתרון הטוב ביותר לעסקים קטנים ובינוניים בעידן המודרני בתחום של גיבוי נתונים עסקיים. מומלץ להתייעץ עם טכנאי מחשבים מנוסה בנוגע לדרך הגיבוי המתאימה והנוחה ביותר לעסק שלכם.