תיקון מחשב איטי מבלי להזמין טכנאי

//תיקון מחשב איטי מבלי להזמין טכנאי

מחשב שעובד מאוד לאט ואף נתקע או קופא לאורך זמן יכול להיות עניין מאוד מלחיץ, לרבות בקרב עסקים אשר פעילותם תלויה בעבודה חלקה על מערכת המחשבים העסקית. שהמחשב עובד באיטיות בלתי נסבלת אתם בהחלט יכולים לחשוב שישנה בעיה חמורה במחשב שמצריכה הגעה של טכנאי מחשבים בקריות, אבל תיקון מחשב איטי יכול גם להתבצע על ידכם עם מספר פעולות פשוטות.

בהחלט יש כמה סיבות לכך שהמחשב שלכם יכול לעבוד איטי ולקפוא על בסיס קבוע, ואף אחת מהם אינה סיבה מספיק מסובכת מבחינה טכנית שתדרוש תיקון מחשב איטי על ידי טכנאי מחשבים בחיפה. רוב הבעיות הנפוצות שגורמות לאיטיות במחשב יכולות להיפטר בקלות רבה יחסית בעזרת מספר פעולות פשוטות שנציג להלן:

התקנה וסריקה של תוכנת אנטי וִירוס

הבעיה הנפוצה ביותר שגורמת למחשב לעבוד איטי היא כמובן חדירה של וירוסים ותוכנות זדוניות למחשב דרך האינטרנט. יש מגוון רחב של וירוסים שיכולים לפגוע בכל מיני דרכים במחשב, ואלו תקלות שצריך להימנע מהם ללא קשר לעבודה איטית של המחשב, אך המשותף לכל אותם וירוסים זה שהם מעמיסים על המערכת וגורמים למחשב לעבוד איטי. אם יש וירוסים שעובדים ברגע זה על המחשב שלכם אז יכול מאוד להיות שהם הבעיה הגורמת לאיטיות.

אם המחשב שלכם לא מוגן ויש סיכוי שהאיטיות נובעת מחדירה של וירוסים, יש להתקין תוכנת אנטי וירוס ולבצע סריקה מקיפה של המחשב בעזרת התוכנה. הסריקה של האנטי וירוס תאתר וירוסים שונים במחשב ותשמיד או תקפיא את עבודתם, וזה אמור להוריד את העומס של המחשב ולגרום לו לעבוד מהר יותר. בנוסף לכך, ההתקנה של תוכנת ההגנה תשמור על המחשב שלכם נקי מאותם וירוסים מסוכנים שיאטו את המחשב בעתיד. עוד בזאת, בגלל החשיבות של תיקון מחשב לעסקים במהירות, עסקים חייבים לעבוד עם תכנית אנטי וירוס לטיפול מהיר בכל וירוס חדש שחודר למערכת.

החלפת חומרת מחשב לא תקינה

תיקון מחשב איטי הרבה פעמים ידרוש החלפה של חומרת מחשב לא תקינה, במידה וישנו בלאי כלשהו. חלקים תקולים כמו מעבד, מאוורר ספק, דיסק קשיח לא תקין וכו' יכולים בהחלט להיות הבעיה למה מחשב עובד מאוד לאט, נתקע הרבה פעמים ונכנס למצב של הקפאה ארוכה. המחשב עצמו יכול לדעת שחלק מסוים ממנו עושה בעיות והתגובה הראשונה שלו תהיה הפסקת פעילות.

אם אתם חוששים שקיימת בעיה בחומרת המחשב, יש לפתוח את מארז המחשב תוך כדי שהמחשב בעבודה ולנסות ולהבחין האם יש חלק שעושה רעש או שנראה כחלק שלא עובד כשורה. אם זיהיתם חלק שכזה, כבו את המחשב ופירקו את החלק. החלפה של החלק יכולה להתבצע אצל מעבדת מחשבים בחיפה הוא בחנויות המוכרות חומרת מחשב. אם פתחתם את המארז ואינכם יודעים לזהות את החלק הבעייתי, מומלץ אז להזמין טכנאי מחשבים בקריות שיגיע ויבחן את המחשב.

איחוי דיסק

אפשרות נוספת שיכולה לגרום לבעיית איטיות במחשב היא שלא ביצענו הרבה זמן, אם בכלל, איחוי דיסק של הכונן הקשיח. עם השימוש שלנו במחשב הרבה קבצים של מערכות תפעול ותוכנה מתפזרים במקומות שונים בכונן הקשיח, זה עניין טבעי שמתרחש בגלל הקידוד שעליו פועלים כוננים קשיחים. הפיזור של הקבצים הללו בעצם גורם לכל התוכנות במחשב לנצל יותר משאבים מהמעבד על מנת לעבוד כשורה.

איחוי דיסק של כונן קשיח היא אופציה שקיימת בכל מערכת הפעלה של ווינדוס והיא מאפשרת לנו לעשות סוג של "סדר מחדש" בקבצים בכונן עצמו. איחוי הדיסק מארגן מחדש את כלל הקבצים בכונן כך שלכל תוכנה יהיה יותר קל לשלוף נתונים וקבצים רלוונטיים בעתיד. אפשר לחשוב על זה בתור ארגון של שולחן עבודה מבולגן במסמכים. בכדי לבצע איחוי דיסק יש ללחוץ עם הקליק הימיני בעכבר על הכונן הקשיח הרלוונטי ולבחור בתפריט האפשרויות, שם תופיע האפשרות לבצע איחוי דיסק. לא צריך לבצע איחוי דיסק על כל הזמן, אבל לפני שקוראים לטכנאי מחשבים לבוא לתקן מחשב איטי מומלץ לראות עם הפעולה הזאת משפרת את תפקוד המחשב.

התקנה מחדש של מערכת הפעלה

אם כל הפעולות הללו לא עשו את העבודה ואתם עדיין רוצים לוותר על ביקור טכנאי מחשבים בקריות, אפשר גם לנסות לבצע התקנה מחדש של מערכת ההפעלה במחשב. התקנה מחדש של מערכת ההפעלה משחזרת את ההגדרות לברירת המחדל ומנקה קבצים מיותרים שמעמיסים על המערכת. אם גם הפתרון הזה לא עזר, פנו לטכנאי מחשבים בקריות שיבצע השתלטות מרחוק או הגעה עד הבית לביצוע אבחון עמוק ומקיף יותר של בעיית האיטיות.