תקלות מחשב נפוצות שמחייבות הזמנת טכנאי

//תקלות מחשב נפוצות שמחייבות הזמנת טכנאי

בעוד שלא כל תקלות המחשב מצריכות הזמנת טכנאי לפתירת הבעיה, ישנן מספר תקלות מחשב נפוצות אשר מחייבות הזמנת טכנאי מחשבים בקריות לטיפולן.

מחשב הוא כלי טכנולוגי מאוד חזק אשר יכול להשיג ביצועים מרשימים של תוכנה עבור עסק או לשימוש אישי. אך עד כמה שמחשבים מתקדמים היום מחזיקים מעמד זמן רב תחת פעולה מתמשכת, יש הרבה תקלות נפוצות שיכולות להתרחש במחשב. חלק מאותן תקלות מחשב הן תקלות קטנות וקלות לתפעול עצמי, כמו למשל תפעול תקלות מייל, אך ישנן מספר תקלות מחשב נפוצות אשר מחייבות טיפול מהיר של טכנאי מחשבים בקריות.

יציאת עשן או ריח שרוף מהמחשב

מחשב שרוף היא תקלה נפוצה בהרבה מחשבים ונגרמת כתוצאה מהתחממות יתר של אחד מרכיבי החומרה שיושבים בתוך מארז המחשב. במקרה כזה מומלץ לא לנסות ולתפעל את התקלה בעצמכם מחשש לעשות נזק נוסף לרכיבי המחשב ובכדי להימנע מהתחשמלות. ברגע שאתם מגלים עשן היוצא ממארז המחשב או מריחים ריח שרוף אשר לדעתכם מגיע מתוך המחשב, יש לנתק את כל הציוד ההיקפי של המחשב כמו מדפסות ומקלדת ולהזמין במידי טכנאי מחשבים בקריות.

טכנאי המחשבים יבצע בדיקת מתח במחשב בכדי לוודא שהבעיה אינה נובעת מקבלת מתח גבוה משקע המחשב, ולאחר מכן יבחן את פנים מארז המחשב על מנת לאתר את הרכיב הלקוי. במקרים רבים שבהם יש התחממות יתר של המנוע זה בעקבות מאוור פנימי של הספק שלא עובד כשורה או כתוצאה מעבודה לא תקינה של המאוורר הקטן של הכרטיס גרפי. שמירה על ניקיון המחשב מאבק ולכלוך, לרבות סביב המאווררים השונים במחשב יכולה לסייע רבות בכדי למנוע תקלות כאלו בעתיד. לטיפים נוספים לגבי ניקוי מחשב אתם יכולים להיכנס למאמר שלנו על הנחיות לביצוע ניקוי מחשב בצורה יסודית.

מחשב לא עובד תקין לאחר התקנת רכיב חומרה

מומלץ להזמין טכנאי מחשבים בקריות במידה והתקנתם רכיב חומרה כלשהו עצמאית, כמו כונן קשיח פנימי או כרטיס גרפי, והוא אינו עובד לאחר ההתקנה. רוב הסיכויים שחיברתם את הרכיב לא קשורה או לא ביצעתם התקנה של דרייבר עדכני במחשב. במקרים כאלו עדיף להשאיר את הטיפול בתקלה הנפוצה הזאת למישהו שמומחה בהתקנת חומרת מחשב והתקנת תוכנות בכדי למנוע תקלות נוספות במחשב. חשוב להבין שמחשב אשר פועל עם רכיב המחובר לא כשורה יכול להיפגם קשות ולכן אם אתם רוצים לשדרג את המחשב בחומרה חדשה מומלץ לעשות זאת עם טכנאי מחשבים בקריות מראש.

עוד בזאת, רכיבי חומרה מסוימים שאינם מותקנים כשורה יכולים למנוע מהמחשב להידלק ולהפעיל את תוכנת ההפעלה. לדוגמה, אם הכרטיס הגרפי לא תקין או לא מחובר כראוי אז המחשב יתקע בהדלקה. אם חיברתם רכיב חדש והמחשב לא נדלק, הזמינו טכנאי מחשבים.

המחשב קיבל זעזוע פיזי ואינו עובד

טכנאי מחשבים נתקלים הרבה פעמים במחשבים שלא נדלקים לאחר שקיבלו זעזוע פיזי משמעותי, למשל אם המחשב נפל ממקום גבוה או שנפל על המחשב אובייקט כבד. במקרים שמחשב לא עובד לאחר מכה פיזית אז יהיה לנו מאוד קשה לדעת מהו בדיוק גורם הבעיה, כי רוב הסיכויים שהמכה החזקה שחררה במארז המחשב מספר רכיבי חומרה. במצב כזה מומלץ לקחת את המחשב ישירות לטכנאי מחשבים שיפתח את המארז ויבדוק את תקינות הרכיבים הפנימיים של המחשב והחיבורים שלהם. רק טכנאי מחשבים בעל ידע בחומרת מחשב יכול לאתר ולטפל ברכיבי חומרה שנפגמו מכה פיזית בתוך מארז המחשב. נוסף על כך, במידה ומארז המחשב נפגע משמעותית אז מומלץ גם לבקש מטכנאי המחשבים להעביר את רכיבי החומרה למארז חדש ותקין.