4 עצות של טכנאי מחשבים לשיפור המחשב

//4 עצות של טכנאי מחשבים לשיפור המחשב

כאשר המחשב שלנו לא עובד כשורה זה יכול להיות עניין מסתכל ביותר. אנו רוצים אולי לבצע עבודה מאוד חשובה על המחשב או שאנחנו רוצים להפעיל תוכנה בשעות הפנאי שלנו, אבל אנחנו לא יכולים כי המחשב לא עובד כשורה ודורש שנזמין טכנאי מחשבים בחיפה בכדי לתקנו. מקרים כאלו מאוד נפוצים, וכל אחד במצב כזה ירצה לדעת מספר עצות של טכנאי מחשבים שיעזור לו לשפר את המחשב ולהימנע מלהזמין טכנאי מחשבים עד הבית.

טכנאי מחשבים בקריות או בחיפה שמגיע אליכם הביתה לטיפול בתקלת מחשב לרוב יתקל באותן תקלות מחשב נפוצות שהיו יכולות להימנע במידה ובעל המחשב היה מבצע מספר פעולות לשיפור המחשב. בכדי שלא תזדקקו להזמין טכנאי מחשבים בחיפה כל שבוע, להלן 4 עצות של טכנאי מחשבים לשיפור המחשב שלכם ולמניעת תקלות:

  1. בצעו אתחול מחדש של המחשב מדי פעם

הרבה מחשבים פרטיים ובמיוחד מחשבים הפועלים בעסקים נמצאים בהפעלה ללא הפסקה לתקופות זמן ממושכות, גם אם לא נעשה בהם שימוש. בעוד שאין שום מניעה להשאיר מחשב עובד זמן רב מבחינת החומרה, חומרת מחשב יכולה לעבוד ללא הפסקה בלי לבלאי, מבחינת תוכנת ההפעלה זה יוצר מדי פעם תופעות לוואי לא רצויות שמשפיעות על תפקוד המחשב.

כאשר אנחנו לא מבצעים כיבוי והדלקה של תוכנות המחשב, לרבות מערכת ההפעלה, אנו לא מעניקים לתוכנה אפשרות לחפש עדכונים או לבצע הערכה מחדש של התפקוד שלה. כך נוצר מצב שהרבה תוכנות מתחילות לא לעבוד כשורה ויוצרות תקלות במחשב. מומלץ מדי פעם לבצע אתחול מחדש של המחשב ולהעניק לתוכנת ההפעלה ווינדוס לבצע חיפוש אחר עדכונים חדשים ולהתקינם, ואותו דבר לגבי כל תוכנת מחשב שעושה בעיות.

  1. התקינו אנטי וירוס למחשב

אחת מתקלות המחשוב הכי נפוצות שאיליה מוזמן טכנאי מחשבים בחיפה היא תקלה במחשב כתוצאה מחדירה של וירוס למערכת ההפעלה. זה עדיין מאוד מפתיע כמה אנשים לא מודעים לסיכונים הגבוהים של חדירת וירוסים דרך האינטרנט ולא מתקינים תוכנת הגנה. כל זמן שאתם גולשים באינטרנט דרך הדפדפן, פותחים קבצים במיילים ובכללי כל עוד המחשב שלכם מחובר לאינטרנט אתם חשופים לחדירה של וירוסים. וירוס יכול למחוק לכם קבצים במחשב, לגרום למחשב לעבוד לאט, לדחוף לכם על הדפדפן פרסומות קופצות ומעצבנות ולייצר מגוון רחב של תקלות מחשוב שונות.

הדבר הכי נכון לעשות בכדי להגן על המחשב שלכם הוא להתקין תוכנת אנטי וירוס איכותית שתעניק לכם מעטפת הגנה כנגד וירוסים ותוכנות זדוניות. התקנת תוכנת אנטי וירוס תצמצם משמעותית את החשיפה שלכם לתקלות מחשב רבות, ובכך תקטינו את הסיכוי לסבול מתקלת מחשב שתצריך להזמין טכנאי מחשבים בחיפה. ישנם תוכנות אנטי וירוס רבות בשוק שמציעות מסלול חינם המעניק הגנה יחסית מקיפה עם אפשרות לעבור למסלולים בעלי תוספת הגנה, מסלולים אלו מאוד מומלצים לעסקים שמתעסקים במידע רגיש.

  1. נקו את המחשב אחת לחודש

מחשבים נייחים צוברים הרבה אבק במהלך השימוש, המאוורר של המחשב דוחס אוויר לתוך המארז ועם הזמן נצבר על חומרת המחשב הרבה אבק. אבק יכול בהחלט ליצור בעיות בתפקוד המחשב, בין אם זה אבק בתוך המאוורר הראשי שמפריע לקירור המארז או בין אם זה אבק שנכנס לתוך החיבורים של המחשב, ולכן חשוב לבצע ניקוי של פנים המארז אחת לחודש. יש לפתוח את המארז ולשאוב את האבק הקיים, כאשר אנו מאוד זהירים לא הזיז או לנתק חלקים במחשב.

  1. 4. השקיעו בנתב אלחוטי בעל תשדורת חזקה – חיבורים אלחוטיים (WI-FI) הם הרבה פעמים חידה מורכבת גם עבור טכנאי מחשבים בחיפה. תקלות הקשורות לחיבורים אלחוטיים על גבי רשת אינטרנט יכולים להיות מסובכות גם עבור טכנאי המחשבים המנוסה ביותר, אך אין ספק שככל שהנתב האלחוטי משדר חזר יותר כך החיבור האלחוטי טוב יותר. במידה ואתם נתקלים בגלישה איטית או בתפקוד איטי של תוכנות מחשב אשר עובדות על רשת אלחוטית, לרבות בעסקים אשר פועלים על רשת מחשבים, מומלץ להשקיע בנתב אלחוטי בעל תשדורת חזקה יותר. החלפת חומרת WI-FI לחומרה טובה יותר לרוב פותרת את כלל בעיות התפקוד האלחוטיות.