5 תוכנות חינמיות למחשב שחובה להוריד

//5 תוכנות חינמיות למחשב שחובה להוריד

הורדת מספר תוכנות חינמיות למחשב יכולות לסייע לכם להתנהל נכונה יותר עם המחשב ולמנוע תקלות עתידיות שיצריכו הזמנת טכנאי מחשבים בחיפה.

בתחום התוכנות למחשבים יש מגוון רחב של תוכנות בקודים פתוחים, או מה שאנו מכירים יותר בתור תוכנות חינמיות. תוכנות אלו הן תוכנות שכל אחד יכול להוריד מהאינטרנט ללא תשלום לשימוש חופשי ללא רישיון. בנוסף לכך יש חברות רבות אשר מציעות להוריד את התוכנות שלהם בחינם לשימוש מוגבל ללא עלות, כאשר ניתן להרחיב את השימוש בתוכנה בתשלום.

בעוד שיש הרבה תוכנות מעניינות ומועילות בחינם שניתן להוריד למחשב, יש מספר סוגי תוכנות חינמיות שחובה להוריד אותן למחשב. תוכנות אלו נעות החל מתוכנות אנטי וירוס שיכולות לחסוך לכם כסף על ביקור טכנאי מחשבים בחיפה ועד לתוכנות פתיחת קבצים. להלן 5 סוגי תכונות חינמיות למחשב שחובה להוריד:

1. תוכנת אנטי וירוס

עבודה נכונה עם מחשב בעסק או בבית מתבססת קודם כל על אבטחה. המחשב שלכם מחובר כל הזמן לאינטרנט, לא רק בזמן שאתם גולשים, והוא נתון לחדירה של וירוסים ותוכנות זדוניות שונות שפוגעות בתפקוד המחשב. בעוד שלעסקים מאוד מומלץ להשקיע במערכת אנטי וירוס בתשלום, מחשבים פרטיים יכולים להסתפק בתוכנות אנטי וירוס חינמיות שמעניקות מעטפת הגנה בסיסית. רוב תכונות האנטי וירוס הגדולות בשוק מציעות חבילת אבטחה בסיסית בחינם, כאשר בכל שלב ניתן לשדרגה בתשלום חודשי מסוים. דבר ראשון שאתם צריכים לעשות כאשר אתם מפעילים מחשב חדש הוא להוריד את אחת מתוכנות האנטי וירוס הללו ולהתקין חבילת אבטחה חינמית.

2. תוכנות גיבוי מידע

כדאי שתמיד תהיה לכם אפשרות לגבות את המידע החשוב שלכם במחשב. לכל אחד יש קבצים במחשב שמאוד חשובים לו אשר נדרשים לקבל גיבוי. זה יכול להיות מסמך חשוב שאתם עובדים עליו או כמה תמונות מרגשות של המשפחה. עסקים חייבים לשלם עבור גיבוי ענן בנפח משמעותי, אך משתמשים אישיים נזקקים לנפח קטן של עד כמה מאות מגה בייט לגבות את הקבצים המאוד חשובים. יש מגוון רחב של אתרים המציעים גיבוי ענן בחינם של כמה עשרות מגה או תכונות שניתן להוריד למחשב ולפתוח תיקיית גיבוי. רוב המומחים בתחום גיבוי הענן ממליצים לעבוד על תוכנת דרופבוקס או גוגל דרייב, אך יש מגוון רחב של חברות המציעות גיבוי ענן. כדאי לגבות את המידע שלכם במקום אמין אשר מעניק אבטחה בשרתים עליהם מגובים הקבצים שלכם.

3. דפדפנים חינמיים

הגלישה באינטרנט מתבצעת דרך תוכנות שממירות את הקוד של האתרים לתצוגה וויזואלית, כאשר אתם מכירים את התוכנות הללו בתור דפדפנים. מערכות ההפעלה ווינדוס ולינוקס מגיעות עם דפדפן מובנה, אקספלורר וספארי בהתאמה, אך אתם תמיד יכולים להוריד דפדפנים אחרים בחינם. רוב האנשים היום משתמשים בגוגל כרום או במוזילה, דפדפנים אשר מציעים מגוון רחב יותר של תוספים ואפשרויות.

4. תיבות אימייל

גם במקרה זה, למרות שתכונות ההפעלה מגיעות עם מייל מובנה או שיש הרבה חברות גלישה שמציעות שירותי מייל, יש גם מגוון רחב של חברות המציעות שירותי מייל בחינם. שירות המייל של גוגל (ג'י-מייל) הוא כמובן הפופולארי ביותר, אך ניתן גם לפתוח מייל בשירות הוטמייל של מיקרוסופט או באתר וואלה למשל.

5. תוכנות קריאת קבצים

אם אתם משתמשים זמן מסוים במחשב אז בוודאות נתקלתם בקובץ שאתם לא יכולים לפתוח אותו. מקרים כאלו קורים בגלל שבמחשב לא מותקנת תוכנה שיכולה לקרוא את הקובץ הזה. סוגי קבצים שהרבה משתמשים חדשים במחשב לא מצליחים בתחילה לפתוח הם קבצים כמו קבצי PDF, ZIP וכו'. למזלנו, לכל סוג קובץ יש תוכנה חינמית שקוראת אותו. אם נתקלתם בקובץ שאינכם מצליחים לפתוח, חפשו באינטרנט תוכנה לפי סיומת הקובץ ותמצאו תוכנה חינמית להורדה שיכולה לפתוח אותו.