6 עצות לאחר קניית מחשב חדש

//6 עצות לאחר קניית מחשב חדש

עבודה נכונה עם המחשב עוזרת לכם לקבל יותר מהמחשב שלכם ולמנוע היווצרות תקלות מחשוב שידרשו הזמנה של טכנאי מחשבים בחיפה. הנה כמה עצות מועילות לעבודה עם מחשב חדש.

רכשתם מחשב חדש בעזרתו של טכנאי מחשבים בחיפה או דרך המשווקים השונים, התקנתם מערכת הפעלה חדשה ואתם מוכנים להתחיל לעבוד על המחשב. לפני שאתם מתחילים לגלוש באינטרנט ולהתקין תוכנות על המחשב, חשוב שתלמדו מספר דברים על עבודה נכונה עם מחשב.

אם המחשב הישן שהחלפתם עשה לכם בעיות, יש סיכוי גדול מאוד שהוא עבד פחות טוב בגלל שאינכם מכירים מספר עצות מועילות לעבודה נכונה יותר עם מחשב. אז בכדי שהתקלות כאלו לא יחזרו עם המחשב החדש, הנה מספר המלצות עבודה עם מחשב חדש מטכנאי מחשבים בחיפה:

1. מעמידים את המחשב במקום מאוורר

אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לעשות עוד לפני הדלקת המחשב הוא לדאוג שמיקום המחשב יהיה במקום שהוא מקבל מספיק אוויר. הרבה אנשים מעמידים את המחשב במקום חנוק, מה שפוגע בעבודת מאוורר המארז ומאיץ את היווצרות האבק בתוך המחשב. העמדה של המחשב במקום מאוורר תמנע תקלות בחומרה עקב התחממות יתר שידרשו להביא את המחשב לתיקון במעבדת מחשבים.

2. לומדים להיות בררנים עם תוכנות מחשב

רוב המשתמשים הפרטיים מחזיקים במחשב שלהם הרבה יותר תוכנות ממה שהם באמת צריכים. במהלך העבודה שלנו עם המחשב אנחנו מורדים תוכנות על גבי תוכנות, אך בדרך כלל השימוש שלנו במחשב לא חורג מכמה תוכנות אחדות. רכשתם עכשיו מחשב חדש עם תוכנת הפעלה נקייה בלי תוכנות זרות, אז זה הזמן שלכם להתחיל ולהיות בררניים לגבי התוכנות שאתם מתקינים במחשב. תשאלו את עצמכם האם אתם באמת צריכים יותר מדפדפן אחד במחשב? האם תוכנות שהיו מותקנות במחשב הישן שלכם באמת היו בשימוש או שאפשר לוותר על להוריד אותם מחדש? ככל שבמחשב מותקנות פחות תוכנות הוא עובד מהר יותר וחשוף פחות לווירוסים שיאלצו אתכם לקרוא לטכנאי מחשבים בחיפה.

3. מתקינים תוכנת אנטי וירוס מלאה

רוב האנשים מודעים לחשיבות של התקנת תוכנת אנטי וירוס על המחשב, וזאת אחת הפעולות הראשונות שמבצעים לאחר התקנת מערכת ההפעלה החדשה. תוכנת אנטי וירוס מגינה על המחשב מפני ווירוסים ותוכנות זדוניות מהאינטרנט ומאפשרת לבצע סריקות תקופתיות לאיתור בעיות במערכת ההפעלה. עם זאת למרות שהרבה אנשים מודעים לחשיבות של תוכנת האנטי וירוס, רוב האנשים לא טורחים לרכוש תוכנה מלאה של אנטי וירוס ומסתפקים ברישיון החינמי. ההשקעה החודשית המזערית ברכישת רישיון תוכנת אנטי וירוס מלאה משתלמת בהתחשב בכך שהיא מונעת מכם לשלם על עלות ביקור טכנאי מחשבים לטיפול בתקלה עקב וירוס במחשב.

4. עובדים מסודר יותר בתיקיות המחשב

הרבה יותר נוח לעבוד על מחשב מסודר, וסדר במחשב אומר סדר בתיקיות המחשב. חשוב לבנות מבנה תיקיות מסודר שיעניק לכם עבודה נוחה ומהירות בהגעה לכל קובץ במחשב. כדאי להימנע מלהכניס את כל הקבצים שלכם בתיקיה גדולה אחת או לשמור קבצים רנדומלית על שולחן המחשב. מומלץ למשל לפתוח תיקייה ייעודית לכל סוג מסמכים או לשמור על הפרדה בין סוגי קבצים בתיקיות.

5. חיבור אביזרי מחשב איכותיים

חומרת מחשב איכותית כמו לוח אם מתקדם וכרטיס גרפי חזק הופכים את העבודה על המחשב למהירה ואפקטיבית יותר, אך השקעה בחומרת מחשב איכותית לא מספיקה בכדי לקבל עבודה נוחה ויעילה על המחשב. חשוב גם לדאוג להשקיע באביזרי מחשב איכותיים נוספים כגון מסך מחשב, מקלדת ועכבר.

6. מבצעים עדכון תוכנה אחת לחודש

מומלץ לדאוג לבצע עדכונים למערכת ההפעלה ולתוכנות הגדולות שלכם בתדירות של לפחות אחת לחודש. העדכונים הללו לרוב כוללים, מעבר לעדכוני נגישות ותפעול, גם עדכוני אבטחה שמונעים תקלות ובאגים. אל תשאירו את המחשב עובד חודשים בלי לבצע עדכוני תוכנה חשובים, בדרך כלל אפשר לסדר את המחשב כך שיבצע עדכון תוכנה אוטומטית בעת הצורך.